افزایش تسهیلات ساخت مسکن ، آورده مردم کمتر می گردد؟

به گزارش وبلاگ قطب نما، وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه امروز مسکن جزو نیازهای جدی کشور و مردم است لذا هر روشی را برای خانه دار شدن مردم دنبال می کنیم.

افزایش تسهیلات ساخت مسکن ، آورده مردم کمتر می گردد؟

به گزارش وبلاگ قطب نما، رستم قاسمی در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در شیراز اضافه کرد: 60 تا 70 درصد هزینه سبد خانوارها مربوط به مسکن است و امروز در کشور حدود هشت میلیون مستاجر داریم اما با این وجود در حوزه عرضه و تقاضای مسکن با یک عقب ماندگی جدی نیز روبرو هستیم و این مساله می تواند برای کشور ایجاد خطر کند.

وی ادامه داد: باید برای تامین مسکن مردم فکر اساسی و جدی کنیم، مسکن جزو ضروریات بسیار جدی مردم است، نمی توان انتظار داشت که جوان ما بدون داشتن مسکن تشکیل خانواده دهد و اگر هم تشکیل دهد از هم می پاشد چرا که جایی برای زندگی کردن ندارد.

قاسمی اظهارکرد: دولت و مجلس مزیت هایی اختصاص داده و امکاناتی را پیش بینی نموده اند و می توان با بهره گیری از این مزیت ها و امکانات و با اجرای طرح نهضت ملی مسکن شرایطی ایجاد کرد که مردم صاحب خانه شوند.

وی گفت: در مسکن مهر که کار بسیار بزرگی هم بود، کل زمینی که دولت به آن اختصاص داد برای یک میلیون واحد بود و برای سه میلیون واحد دیگر مردم زمین تامین کردند اما در طرح نهضت ملی مسکن دولت می خواند برای هر چهار میلیون واحد زمین تامین کند و این کار را هم خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: کار بزرگی که مجلس در همین مورد انجام داد این بود که 20 درصد تسهیلات بانک ها را به مسکن اختصاص داد و اگر غیر از این باشد مسکنی هم ساخته نخواهد شد.

قاسمی ادامه داد: بعلاوه در پی این هستیم که سهم بانک ها را از 400 میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن را افزایش دهیم تا سهم آورده مردم کمتر گردد.

وی گفت: ساخت چهار میلیون مسکن برای جمهوری اسلامی با توجه به برخورداری از این همه مهندس و پیمانکار توانمند و بعلاوه مصالح ساختمانی فراوان نباید کار سخت و پیچیده ای باشد اما احتیاج است که همه پای کار باشند و با جدیت به وظایف خود عمل نمایند.

او اضافه کرد: باید در شهرهایی که امکان آن وجود دارد زمین در اختیار مردم قرار دهیم تا خودشان با استفاده از تسهیلاتی که دریافت می نمایند اقدام به ساخت نمایند و اولویت نیز با ساخت واحدهای ویلایی یک طبقه و بعد از آن 2 طبقه است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بعضی استان های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، زنجان و قزوین ساخت و سازها آغاز شده و بعضا پیشرفت های خوبی نیز داشته اند و امیدواریم در استان فارس و شهر شیراز نیز با تامین زمین مورد احتیاج شاهد شتاب گرفتن روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن باشیم.

  • تصویب آیین نامه تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم | شرایط دریافت زمین 200 متری چیست؟
منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش تسهیلات ساخت مسکن ، آورده مردم کمتر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تسهیلات ساخت مسکن ، آورده مردم کمتر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید