تقسیم هزینه های شارژ ساختمان چگونه است؟

به گزارش وبلاگ قطب نما، نرم افزار حسابداری ساختمان مسکونی که امروزه استفاده از آن ها در ساختمان های مسکونی بسیار رایج شده است به عنوان یک راه چاره برای تقسیم هزینه های ساختمان ها در نظر گرفته می گردد که یاری می نماید در هر شرایطی مدیران ساختمان بتوانند هزینه شارژ واحد ها را محاسبه نموده و با صرف کمترین زمان و هزینه آن ها را از ساکنین دریافت نمایند. این نرم افزارها که امروزه جایگزین حسابدارهای مستقر در ساختمان شده اند به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند و در زبان انگلیسی از آن ها به عنوان تولباکس مدیریت ساختمان نیز یاد می گردد. حالا همراه با شما قصد داریم نگاهی به تمامی امکاناتی که این اپلیکیشن های حسابداری ساختمان در اختیار شما قرار می دهند نگاهی انداخته و در نهایت نیز یکی از برترین نمونه ها را به شما معرفی کنیم.

تقسیم هزینه های شارژ ساختمان چگونه است؟

محاسبه اتوماتیک شارژ ساختمان

یکی از محاسن استفاده از نرم افزارهای حسابداری ساختمان مسکونی، امکان محاسبه شارژ ساختمان با استفاده از معیارهای بسیار خاص می باشد. در این بخش مدیر ساختمان برای خود معیارهایی را انتخاب می نماید و بر اساس همان نرم افزار به صورت اتوماتیک برای هر واحد مبلغی را به عنوان شارژ در نظر می گیرد. هر ساختمانی به منظور محاسبه شارژ ، معیارهای خاص خود را دارد ولی مهمترین عوامل در معین شارژ ساختمان تعداد ساکنین ، طبقه واحد ، متراژ خانه و بخش های مشاع ساختمان می باشد. در صورتی که گاز ، آب و حتی برق ساختمان مشاع باشد مبلغ شارژ محاسبه شده نسبت به ساختمان هایی که به این صورت نمی باشد کمی متفاوت می باشد.

گزارش دهی اتوماتیک نرم افزاهای حسابداری

اصلی ترین مسئله ای که در زمینه مدیریت ساختمان وجود دارد عدم شفافیت هزینه کرد در ساختمان ها می باشد. در نرم افزار حسابداری ساختمان مسکونی مدیر ساختمان این قابلیت را دارد که گزارش دقیقی را از نحوه هزینه کرد ساختمان ارائه دهد. علاوه بر اینکه مدیران ساختمان می توانند به وسیله این نرم افزارها گزارش دریافت نمایند این امکان نیز وجود دارد که کاربران و ساکنین نیز به صورت آنلاین و چاپی گزارش هایی را دریافت نمایند. در این گزارش دهی کاربران می توانند مبالغ دریافتی و هزینه های صورت گرفته بر روی ساختمان را مشاهده نموده و متوجه شوند شارژ ساختمان به چه صورتی مورد استفاده قرار گرفته است.

برخورد با واحدهای بدهکار

یکی از دلایلی که سبب می گردد بسیاری از ساکنین نسبت به پرداخت هزینه های شارژ ساختمان بد قول باشند عدم محاسبه و در نظر گرفتن جریمه برای این افراد می باشد. با استفاده از یک نرم افزار مناسب شما می توانید هزینه جریمه کرد تمامی واحدها را محاسبه نموده و آن ها را بدهکار ساختمان کنید. نحوه محاسبه جریمه نیز به صورت اتوماتیک به وسیله نرم افزار صورت می گیرد و درصدی از شارژ ماهیانه می باشد.

محاسبه خانه های خالی از سکنه

در بسیاری از ساختمان های مسکونی مالکین به منظور سرمایه گذاری ، خانه هایی را خریداری می نمایند و بدون اجاره دادن خانه ها کوشش می نمایند از پرداخت شارژ ماهیانه سر باز زنند. برای این دست از افراد نرم افزار حسابداری ساختمان معیارهای مجزایی را در نظر می گیرد تا با استفاده از آن بتوانند هزینه شارژ معقولی را پرداخت نمایند. بر اساس این مزیت مدیریت می تواند به راحتی برای تمامی خانه ها هزینه شارژ مجزایی را در نظر بگیرد.

قابلیت تعریف چندین ساختمان به صورات همزمان

بعضی از مدیران ساختمان به صورت مشترک دو یا چند ساختمان را به صورت همزمان مدیریت می نمایند. برای این دست از افراد نرم افزار حسابداری ساختمان مسکونی این امکان را فراهم آورده که بتوانند تمامی ساختمان ها را در یک اپ اضافه نمایند. این قابلیت برای ساکنین نیز وجود دارد که می توانند تمامی خانه های تحت مالکیت را در نرم افزار اضافه نمایند.

امکان پرداخت قبوض به وسیله اینترنت

از برترین امکانات این نرم افزارها امکان پرداخت تمامی قبوض به صورت اتوماتیک و یا دستی می باشد. کاربران می توانند شناسه قبوض خود را وارد نموده و بر همین اساس هزینه آن ها از صندوق پرداخت می گردد. این امکان به شما اجازه می دهد با واریز هزینه در صندوق برنامه مدیریت تمامی قبوض را به صورت آنلاین بر عهده بگیرید.

نرم افزار مدیریت امور مالی ساختمان هومتیک

یکی از برترین اپلیکیشن ها برای مدیریت امور مالی نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک می باشد که سالها بر روی مدیریت مسائل ساختمان تمرکز نموده است. در این نرم افزار کاربران می توانند به وسیله صندوق مالی تمامی مسائل مالی را به صورت اتوماتیک مدیریت نمایند. یکی از برترین مزیت های این اپ که آن را نسبت به دیگر رقباء متمایز می نماید بحث تابلو اعلانات می باشد که این امکان را فراهم می آورد ساکنین با هم بتوانند در ارتباط باشند!

منبع: اتاق

به "تقسیم هزینه های شارژ ساختمان چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقسیم هزینه های شارژ ساختمان چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید