سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در امسال به بانک ها ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ قطب نما، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون بودجه 1400، یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی تسهیلات ساخت مسکن را دریافت می نمایند و بانک ها با ابلاغ بانک مرکزی مکلف به پرداخت هستند.

سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در امسال به بانک ها ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ قطب نما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: بر اساس قانون بودجه 1400، یک میلیون و 200 هزار واحد اعم از واحدهای مسکونی شهری و روستایی، مقرر است تا از تسهیلات ساخت مسکن استفاده نمایند که از این تعداد 400 هزار واحد برای واحدهای مسکونی روستایی و 800 هزار واحد برای واحدهای مسکونی شهری در نظر گرفته شده است.

محمودزاده شرح داد: همه مالکان خصوصی ، خودمالکان و سازندگان بخش خصوصی می توانند بر اساس ضوابطی که وزارت راه و شهرسازی مشخص نموده به بانک ها مراجعه و تقاضای استفاده از تسهیلات ساخت نمایند. بر اساس شاخص بندی ای که اجرا شده این تسهیلات در اختیار واجدان شرایط که عموماً سازندگان واحدهای متوسط و ارزان قیمت هستند، قرار می گیرد.

وام ساخت مسکن به خانه های لوکس تعلق نمی گیرد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن افزایش یافته به واحدهای گران قیمت تعلق نمی گیرد و این بخشی از ضوابط وزارت راه و شهرسازی است. واحدهای متوسط و ارزان قیمت مشمول قانون دریافت تسهیلات ساخت هستند. همچنین حدود 400 هزار از یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی برای واحدهای مسکونی روستایی و 800 هزار واحد برای مسکن شهری در نظر گرفته شده است.

محمودزاده در مورد سقف تسهیلات ساخت مسکن بیان کرد: این موضوع هم اکنون در شورای پول و اعتبار در دست آنالیز است که بر اساس سیستم بانکی باید این چهارچوب مشخص گردد. بانک مرکزی تا به امروز جدول سهیمه بانک ها را اعلام نموده است اما در مورد مبلغ ظرف یک تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس قانون همه بانک ها و مؤسسات اقتصادی و اعتباری مشمول اجرای این طرح هستند و ابلاغ سهمیه هایی که باید به تسهیلات ساخت مسکن اختصاص دهند را دریافت نموده اند.

محمودزاده یادآور شد: سهمیه بانک ها در ارائه تسهیلات ساخت مسکن متفاوت است و سهمیه بانک عامل بخش مسکن با توجه به تخصصی بودن آن بانک در حوزه مسکن از سایر بانک ها بیشتر است.

لازم به ذکر است، بر اساس قانون بودجه 1400 مجموعاً بانک ها باید 360 هزار میلیارد تومان برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی که در مجموع یک میلیون و 200 هزار واحد است پرداخت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در امسال به بانک ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در امسال به بانک ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید