هشدار زرد هواشناسی برای شهرهای ساحلی

به گزارش وبلاگ قطب نما، سازمان هواشناسی کشور با هشدار هواشناسی سطح زرد از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا از اوایل وقت فردا جمعه تا اواخر وقت شنبه چهارم فروردین خبر داد.

هشدار زرد هواشناسی برای شهرهای ساحلی

افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای تا 28 نات (باد شمال غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج در سواحل تا 1/5 متر و دور از سواحل بیش از 1/5 متر است و فردا در منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان و شنبه در منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان شاهد این شرایط هستیم.

در این شرایط خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی وجود دارد.

توصیه می شود که شهروندان از شنا و فعالیت های تفریحی و شیلاتی و از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین اجتناب کنند و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را به عمل آورند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: گردشبان

به "هشدار زرد هواشناسی برای شهرهای ساحلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی برای شهرهای ساحلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید