روستوف نادونو در یک نگاه

به گزارش وبلاگ قطب نما، روستوف نادونو در کشور روسیه و در اوبلاست روستوف در کرانه رود دن واقع شده است. این شهر با جاذبه های متعددی نظیر کلیسای بوگورودیتسا، باغ گیاه شناسی و... پذیرای گردشگران است.

روستوف نادونو در یک نگاه

روستوف نادونو یکی از شهرهایی است که بازی های جام جهانی روسیه در آن برگزار می گردد. پس اگر قصد دارید در تورهای جام جهانی روسیه یا تور ترکیبی روسیه شرکت کنید، بهتر است با این شهر بیشتر آشنا شوید.

روستوف نادونو بزرگ ترین شهر جنوب روسیه، مرکز ناحیه اوبلاست روستوف و منطقه جنوبی فدرال روسیه است. تاسیس این شهر به 15 دسامبر سال 1749 میلادی بازمی گردد. شهر روستوف نادونو یک شهر بندری است که در کنار رود دن قرار گرفته است. به این شهر، دروازه قفقاز و مرکز جنوبی روسیه نیز گفته می گردد. منطقه نزدیک به رودخانه دن (Don River)، نقش مهمی در عرصه فرهنگی و تجاری بازی می کند. این رودخانه، منطقه ها شمالی و جنوبی روسیه را به هم متصل می کند.

در فاصله سال های 1760 تا 1761، به منظور جلوگیری از حمله ترک ها و تاتارها، ساخت قلعه ای در این منطقه آغاز شد. ارتش این قلعه بیش از 4000 هزار نفر بود و به آن کلانشهر روستوف گفته می شد، در ادامه تغییر کرد و به قلعه دیمیتری روستوف و به صورت ساده روستوف نامیده می شد تا اینکه در نهایت، روستوف نادونو نام گرفت.

این شهر اروپایی در 46 کیلومتری شرق دریای آزوف و 1070 کیلومتری جنوب مسکو قرار گرفته است. جمعیت روستوف نادونو 1,115,000 نفر است که در مساحت 436 کیلومتر مربعی آن ساکن هستند. آب و هوای قاره ای دارد و میانگین دمای هوا در ماه ژانویه به 3 درجه سانتی گراد و در ماه جولای به منفی 23 درجه می رسد.

روستوف نادونو یکی از ترانزیت های مهم در بخش جنوبی روسیه به شمار می رود، چندین بزرگراه با اهمیت منطقه ای، خط آهن سن پترزبورگ- روستوف نادونو- قفقاز و جهت کشتیرانی از مرکز روسیه به دریای سیاه از این شهر عبور می کند. در ضمنً فرودگاه بین المللی روستوف نادونو (Rostov-on-Don Airport) در 8 کیلومتری شرق شهر قرار گرفته است که هر روز پروازهای منظمی به مسکو و سن پترزبورگ انجام می گردد.

این شهر به لطف میراث فرهنگی و تاریخی غنی خود، از چشم اندازهای منحصر به فردی برخوردار است. از جاهای دیدنی روستوف نادونو می توان به کلیسای بوگورودیتسا (Bogoroditsa Cathedral)، ساحل رود دن (Don River Embankment)، باغ گیاه شناسی (botanical garden)، باغ وحش روستوف (Rostov Zoo)، تئاتر آکادمیک روستوف (Rostov Academic Drama Theater)، سیتی دوما (City Duma)، قلعه آزوف (Azov Castle)، موزه تاریخ کاساکس دن (Regional Museum)، کلیسای صلیب مقدس (Holy Cross Church)، پارک گورکی (Gorky Park) و... اشاره کرد.

منبع: کجارو / russiatrek.org

به "روستوف نادونو در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستوف نادونو در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید