عجیب ترین آثار باستانی دنیا که به صورت تصادفی پیدا شده اند

به گزارش وبلاگ قطب نما، تصور کنید، یک قطعه زمین خریداری نموده اید قصد ساخت خانه را دارید که به طرز عجیبی، هنگام گودبرداری با در ورودی یک مکان باستانی روبرو می شوید! یا مثلا طلا و جواهرات ارزشمند پادشاهان قدیمی را از زمین حیاط خانه خود پیدا می کنید!

عجیب ترین آثار باستانی دنیا که به صورت تصادفی پیدا شده اند

همه مواردی که در ادامه شرح داده ایم داستان کشف بسیار جالبی دارند که از شما دعوت می کنیم برای آگاهی از ماجرای جالب پیدا شدن این آثار باستانی تا پایان همراهمان باشید.

کشف یک ماموت پشمالوی غول پیکر به وسیله کشاورزان

جیمز بریستل و یکی دیگر از دوستان کشاورزش، حین حفاری زمین های لوبیا سویای خود، متوجه یک شئی بسیار بزرگ شدند. پس از حفاری کامل برای کشف اینکه بفهمند این شئی عجیب چیست، متوجه شدند با اسکلت یک ماموت پشمالوی بسیار بزرگ با قدمت یک هزار و 500 ساله روبرو هستند! که برایشان بسیار عجیب و غیرقابل تصور بود.

این کشف در سال 2015 میلادی در میشیگان جنوبی روی داد و بدنبال آن اسکلت، عاج و مهره های ماموت از زیر زمین بیرون کشیده شدند.

بدنبال این کشف تاریخی بعضی باستان شناسان معتقد بودند که احتمال اینکه این ماموت بدست انسان کشته شده باشد زیاد است. به همین دلیل می توان آن را سندی بر این فرضیه دانست که گفته می گردد زندگی بشر در دوران قبل از دوره کلوویس هم در آمریکا جریان داشته است.

کشف یک انگشتر امضا از زیر زمین هنگام حفاری زمین

تصویری که در بالا مشاهده می کنید یک انگشتر امضای مربوط به دوران پادشاهی شیلدریک است. این گنجینه تاریخی یک انگشتر طلا با قطر 27 میلی متر است که نشان می دهد در آن دوران انگشت مردان بسیار چاق و بزرگ بوده است.

در سال 1653 میلادی نیز یک کارگر موسوم به آدرین کوئینکوئین هنگام حفر زمین در تورنی به جای خاک و سنگ، یک سکه طلا پیدا کرد.

علاوه بر انگشتری که در تصویر مشاهده می کنید، گنجینه های دیگری نیز همانند سکه و شمشیر ساخته شده از طلا و زین اسب و قلاب آن، چراغ قوه طلایی، مجسمه طلایی سر گاو و 300 زنبور طلایی دیگر نیز در همان کشف بدست آمده است.

مرد Grauballe: یک مومیایی منحصربه فرد

پیدا کردن پوده* از زمین های کشاورزی در زمان های قدیم بسیار عادی بود. بسیاری از کشاورزان هنگام حفر زمین با توده های متراکم قهوه ای تا سیاه رنگ خزه ها و گیاهانی که بطور ناقص تجزیه شده بودند روبرو می شدند که به آن ها اصطلاحا پوده گفته می گردد.

پوده اغلب در زمین های بسیار مرطوب و در منطقه ها معتدل و سردسیر دنیا به وجود می آید و به عنوان سوخت به کار می رود.

اما در یکی از این حفاری ها، یکی از کشاورزان متوجه شد که توده تیره رنگی که از زمین خارج نموده است، پوده نیست، بلکه یک مومیایی باستانی است!

این مومیایی عجیب Grauballe Man نام دارد و پس از گذشت قرن ها همچنان مو ها و حتی اثر انگشتانش دست نخورده به جای مانده است. این اولین مومیایی کشف شده است که همه اعضای بدن آن بدون تغییر به جای مانده اند.

در سال 1955 میلادی، این مومیایی به موزه Moesgaard منتقل شده و به نمایش عموم گذاشته شد. جالب است که هنوز اثر انگشت این جسد سالم است و می توان آن را ثبت کرد.

آیا هابیت ها واقعا وجود داشتند؟

گروهی از باستان شناسان استرالیایی و اندونزیایی در پی کشف مدرکی دال بر مهاجرت بشر از آسیا به استرالیا هستند. اما در این میان با اسکلت هابیت ها روبرو شدند که کاملا دور از فکر و دور از انتظار بود. این تعجب زمانی بیشتر شد که یک اسکات کامل از هومینین پیدا کردند.

آیا هابیت ها عامل اصلی تغییر شکل انسان های امروزی هستند؟ یا آن ها گونه کاملا متفاوت از انسان بشمار می روند؟

این راز هنوز سر به مهر است و به طور کامل کشف نشده است. در سال 2003 میلادی نیز در غار لیانگ بوآ در جزیره فلورس واقع در اندونزی نیز اسکلت زنی پیدا شد که بیشتر به این شک و شبهه ها دامن زد. با آنالیز دقیق این اسکلت این طور نتیجه گیری شد که این اسکلت کوچک با انسان معمولی فرق دارد و مغز آن به طرز عجیبی کوچک بوده است.

بعضی از کارشناسان معتقدند که این گونه انسانی نمونه متحول شده و تغییریافته کوتوله هاست.

کشف یک ویلای باشکوه و مجلل رومی در حیاط خانه

یک طراح فرش انگلیسی موسوم به لوک اروین از یک کارشناس برق می خواهد تا کابل های برق را به جای رد کردن از بالا در زیر زمین حیاط پشتی خانه اش کار کند، متوجه می گردد که یکی از خوش شانس ترین انسان های زمین است.

بدنبال حفاری حیاط، آن ها یک ویلای رومی بسیار شکوهمند و مجلل را آنجا پیدا می نمایند. باستان شناسان نیز به مقدار اروین از این کشف هیجان زده و متعجب شده بودند.

حین حفاری، یک لایه سخت در زیر سطح زمین پیدا می گردد که تعیین می گردد تکه ای از موزاییک های یک کاخ باستانی هستند. با حفاری کامل و آنالیز های دقیق این ویلا می توان به اطلاعات تازه در خصوص تاریخ و قدمت بریتانیا دست پیدا کرد.

کشف اسکلت مرد یخی در کوهستان

دو توریست آلمان هنگام صعود از کوه های Hauslabjoch به سوژه عجیبی بر می خورند. آن ها کهن سال ترین و قدیمی ترین مومیایی طبیعی اروپا را در مسیر کوهنوردی های خود پیدا می نمایند.

این جنازه که به یک کوهنورد تعلق دارد در سپتامبر سال 1991 میلادی در کوه های Ötztal Alps کشف شده و به همین دلیل به آن نام Otzi داده اند.

افسانه های زیادی در خصوص Otzi وجود دارد. مثلا می گویند افرادی که در کشف و آنالیز این جسد دخیل بوده اند به طرز عجیبی جان خود را از دست داده اند و نفرین Otzi آن ها را گرفته است.

شهر زیرزمینی درینکویو: شبکه بسیار زیبا از تونل ها

در سال 1963 میلادی یک فرد معمولی ساختار دیواری بسیار عجیب و غریبی را در پشت یکی از اتاق های خانه خود پیدا کرد.

باستان شناسان پس از آنالیز های بیشتر متوجه شدند این دیوار به یک شبکه از تونل های زیرزمینی تعلق دارد که به شهر زیرزمینی Derinkuyu معروفیت یافته است.

برآورد می گردد که این شهر زیرزمینی به دوران بیزانس مربوط می گردد و به منظور حفاظت مردم در برابر یورش های اعراب در دوران جنگ بیزانس ساخته شده است.

این تونل ها به طور ویژه برای مسیحی ها ساخته شده شده است و علاوه بر پناهگاه، انبار ذخیره غذای حدود 20 هزار نفر نیز بشمار می رفته است.

این شهر زیرزمینی در منطقه درینکویو در استان نوشهیر در کشور ترکیه واقع شده و از سال 1969 میلادی بازدید آن برای عموم آزاد شده است.

نقاشی های دیواری مسحورنماینده غار Lascaux

یک جوان 18 ساله به طور تصادفی ورودی غار Lascaux را پیدا می نماید. او تصمیم می گیرد با سه تن از دوستانش به غار بازگردد و آن ها پس از ورود به داخل این فضا، متوجه نقاشی های بی نظیری می شوند که روی دیوار ها ترسیم شده اند.

در تاریخ 14 جولای 1948 میلادی در های این غار به روی عموم گگردده شد. به خاطر آلودگی هوا، گرد و خاک و انتشار دی اکسیدکربن این نقاشی ها فرم اولیه خود را از دست دادند. به همین دلیل بازدید آن ممنوع شد. این کار باعث شد تا نقاشی ها دوباره به حالت اولیه بازگردند. پس از آن نیز سیستم مانیتورینگ در غار کار گذاشته شد تا همواره تحت نظارت کامل قرار داشته باشند.

قایق جلیل در زیر رودخانه

دو ماهیگیر اهل کیبوتز گینوساز به نام های موشه یووال لوفان، در پی یافتن آثار باستانی به قایقی قدیمی در کف دریاچه رسیدند که نظرشان را جلب کرد.

پس از آنالیز کارشناسان باستان شناسی که 12 شبانه روز به طول انجامید، تعیین گشت که این قایق به یهودی ها تعلق نداشته، اما به وسیله این قوم مورد استفاده قرار می گرفته است.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو

به "عجیب ترین آثار باستانی دنیا که به صورت تصادفی پیدا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین آثار باستانی دنیا که به صورت تصادفی پیدا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید