کپی گوگل از روی اپل: قابلیت دانلود هم زمان چند اپلیکیشن در گوگل پلی

به گزارش وبلاگ قطب نما، گوگل پلی، فروشگاه اپ های اندروید که امن ترین و سریع ترین روش دانلود اپ برای گوشی های اندرویدی است، امکان دانلود و نصب هم زمان چند برنامه را در اختیار عموم کاربران قرار داده است.

کپی گوگل از روی اپل: قابلیت دانلود هم زمان چند اپلیکیشن در گوگل پلی

در گوگل پلی دیگر نیازی نیست برای دانلود چند اپلیکیشن منتظر بمانید تا هر برنامه به صورت جداگانه دانلود و نصب گردد؛ اکنون می توانید اپلیکیشن های نو موردنظر خود را هم زمان دریافت کنید. البته این قابلیت فعلاً فقط برای دانلود هم زمان دو اپلیکیشن فعال شده است.

به گزارش وبلاگ قطب نما و به نقل از دیجیاتو، در اسفندماه نیز شایعاتی درباره راه اندازی قابلیت دانلود هم زمان یا موازی چند اپلیکیشن در گوگل پلی منتشر شده بود و این ویژگی در آن موقع برای بعضی کاربران نیز فعال شد؛ اما اکنون گوگل امکان دانلود و نصب هم زمان برنامه ها را در فروشگاه اپلیکیشن خود به صورت گسترده فراهم نموده است. در قابلیت نو می توان مقدار حجم دانلودشده را برای هر برنامه در پلی استور یا در صفحه اصلی گوشی خود دید.

با این قابلیت نو تنها می توان دو برنامه را به صورت هم زمان دانلود و نصب کرد و وقتی روی اپلیکیشن سوم کلیک می کنید تا دانلود گردد، در حالت انتظار باقی می ماند تا نصب دو اپلیکیشن قبلی تمام گردد. برای مقایسه، اپ استور iOS می تواند سه اپلیکیشن مختلف را به صورت هم زمان دانلود و نصب کند؛ البته ممکن است گوگل در آینده تعداد دانلودهای هم زمان را افزایش دهد.

بعلاوه این قابلیت صرفاً برای دانلود اپلیکیشن های نو فعال شده است و نمی توان به صورت هم زمان چندین برنامه را به روزرسانی کرد. با توجه به اینکه در میان کاربران عمدتاً آپدیت کردن اپلیکیشن ها بیشتر از نصب اپلیکیشن های نو انجام می گردد، به نظر می رسد برای کاربردی تر شدن این قابلیت، باید قابلیت آپدیت هم زمان چند اپلیکیشن نیز فعال گردد.

بااین حال، این قابلیت می تواند بسیار کاربردی باشد؛ مخصوصاً زمانی که گوشی نوی خریده اید و می خواهید چندین اپلیکیشن را روی گوشی خود دانلود و نصب کنید.

5454

منبع: خبرآنلاین

به "کپی گوگل از روی اپل: قابلیت دانلود هم زمان چند اپلیکیشن در گوگل پلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی گوگل از روی اپل: قابلیت دانلود هم زمان چند اپلیکیشن در گوگل پلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید